KEÇİÖREN KAR SİPERİ
KAR SİPERİ

Kar Siperi Hakkında Bilgiler

Kar siperi nedir 

Kar siperi, kış aylarında özellikle çıplak arazi yollarında, arazi veya yolun bitişiğinde bulunan karın, rüzgârın etkisi ile yola gelerek birikmesini engellemek amaçlı kullanılan bariyer sisteminin içerisinde kullanılan, cam elyaf takviyeli polyesterden üretilen donanımlardır. Kar siperlerinin çalışma esası, kar taşıyan rüzgârların hızını düşürerek hareketli olan karı, kar siperlerinin önünde kesmektir. Kar birikintisinden sonra, kar temizleme işlemi için kullanılan özel ekipmanlarla donatılmış araçların işletme maliyeti, kar siperlerinin kurulum maliyetine göre zamanla daha yüksek olabilmektedir.

Kar siperleri, karayolları dışında ayrıca kar birikiminin istenmediği askeri tesisler, havaalanı, otogar, spor tesisleri gibi alanlarda da tercih edilebilmektedir.

Karayolları yönetmeliğine uygun standartlarda kar siperi imalatı yapan firmamız bu konuda müşterilerine çözüm ortaklığı yapmaktadır.

Kar siperi farbikası üretim montajı

Kar siperi, rüzgarla ve dış etkenlerle sürüklenen karlardan yolların kapanmasını veya tehlikeli hale gelmesini önlemek amaçlı olarak, çelik tel üzerine PVC kaplı, zincir ağları içerisindeki plastik lamaları birbiri ile uyumlu bir şekilde bütünleştiren flexible bir konstrüksiyona sahip; farklı yüksekliklerde ve istenilen uzunlukta üretilebilen sistemlerdir.


Çelik tel üzerine PVC kaplı Kar Siperinin Avantajları;

Hafif, taşınabilir ve maliyeti düşüktür.

Karyolları ve benzeri alanlarda kar tutma mesafesinden dolayı kamulaştırma bedelinde %50 ye varan değerlerde tasarruf.

Yer ve yön değiştirme kolaylığına sahiptir.

Kapasitesi tespit edilip sabit olarak hesaplanabilir.

Çift kat takviyeli ve uzun ömürlüdür.

Hızlı ve kolay monte edilir.

Kar Siperi Kullanım Alanları;
(kar, toz rüzgar v.b. etkenlerin etkilerini minimuma indirmek istenilen  tüm açık alanlarda gerekli mühendislik hesap ve tasarımlar çerçevesinde kullanılabilinir.)

Karayolları Kenarları

Askeri Tesisler

Havaalanları Etrafı veya Pist Çevreleri

Spor Tesisleri Etrafı

Kar Siperlikleri Hakkında Genel Bilgi
Kar siperlikleri 2 ana gruba ayrılır;

Kapalı Sistem

Aralıklı Sistem

Aralıklı sistem kar siperlikleri kendi aralarında 3’ e ayrılır;

Wyoming (Norveç, İsveç ve Rus tipi, % 50 yoğunluğa sahip kar siperliği)

Sentetik - Lata ve Tel

Adres

SHOWROOM: Taşdelen Mah. Sırrı Çelik Blv. No:10-E ÇEKMEKÖY/İSTANBUL FABRİKA-SHOWROOM :1200 Sok No: 6.7 Ostim/YENİMAHALLE/ANKARA

AnkaraPanelCit.com
© 2021