DÜZLEMSEL JİLETLİ TEL
Düzlemsel Jiletli Tel

Düzlemsel Jiletli Tel Hakkında Bilgiler

Güvenlik insanların korkusuzca yaşamlarını sürdürebilmeleri açısından hayatımızın ayrılmaz bir parçası olmuştur. Bizler yaşadığımız yerlerin, iş yerlerimizin güvenliğini sağlamak için güvenlik önlemleri alırken devletimiz ise kamu kurumlarının, hava limanlarının, askeri tesislerin, cezaevlerinin, ülke sınırlarının vb. güvenliğini sağlamak için çeşitli güvenlik önlemleri almaktadır. Hepimiz yaşadığımız çevreleri dış etkilere karşı koruyarak rahat bir şekilde yaşayacağımız alanlar yaratmak isteriz. Bu sebeple ihtiyaç duyduğumuz güvenlik önlemlerinden birisi olarak düzlemsel jiletli teller bulunmuştur. Bu teller içerisinde jilet bulundurduğu için ekstra güvenlik önlemleri alınması gereken yerlerde oldukça faydalı olabilmektedir.

Düzlemsel Jiletli Telin Kullanım Alanları ve Teknik Şartnamesi

Düzlemsel jiletli tel yüksek güvenlik önlemlerinin alınması gereken yerlerde caydırıcı olarak kullanılmaktadır. Peki, bu yüksek güvenlik gerektiren alanlar nerelerdir? Hava limanları, ülke sınırları, enerji üretim tesisleri, fabrikalar, sanayi kuruluşları, askeri bölgeler, cezaevleri, limanlar, kara yolları güvenlik önlemleri gereken yerleşim alanları (siteler, villalar), park alanları, depolar vb. yerler yüksek güvenlik önlemleri gerektiren mekanlar olarak sayılabilir. Aslında pratikte herkes kendini güvende hissetmek ister.

Yüksek güvenlik önlemleri alınan sitelerde oturmak hepimizin isteyeceği bir şey değil midir? Düzlemsel jiletli tel de bu güvenlik önlemlerinden biri olduğu için tercih edilmektedir. Görüntüsü ile herhangi bir olumsuz duruma karşı caydırıcı bir etkisi vardır. Saydığımız mekanlarda hırsızlık, silahlı saldırı, terör saldırısı gibi olumsuz durumlar yaşanması ihtimaline karşı düzlemsel jiletli teller kullanılması riski azaltarak huzurunuzu sağlar. Evlerinizin, iş yerlerinizin korunmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle cezaevi gibi giriş ve çıkışın kontrol altında alınması gereken alanlarda kullanılarak buraların korunmasını kolaylaştırmaktadır.

Düzlemsel Jiletli Tel Çeşitleri ve Fiyatları

Düzlemsel jiletli teller yüksekliklerine göre, yapımında kullanılan malzemenin cinsine göre sınıflara ayrılabilir.

Yapımında kullanılan malzemenin cinsine göre ise

• Galvaniz kaplama

• 430 kalite paslanmaz çelik

• 304 kalite paslanmaz çelik

kullanılarak yapılan düzlemsel jiletli tel olarak sınıflandırılabilir.

Telin yüksekliği korunan yerin önemine göre veya oluşabilecek riskli durumların büyüklüğüne göre en az 45 cm olmak üzere 60 cm, 90 cm şeklinde arttırılabilir. Yükseklik herhangi bir saldırıya karşı telin daha caydırıcı olmasında etkilidir.

İmalatında kullanılan malzeme ise telin ömrünü arttırmakla birlikte estetik bir görüntü yaratmak için önemli olabilmektedir. Güvenliğin estetikle buluşması için düzlemsel jiletli tel çit oldukça kullanışlı bir tercih olabilir. Düzlemsel jiletli tel genellikle uzun ömürlü olması için paslanmaz çelikten üretilmektedir. Düzlemsel jiletli tellerin imalat yöntemleri ve kullanılan malzemeler uzun yıllar boyunca kullanılabilmesini ve jiletlerin keskinliğini korumasını sağlamaktadır.

Düzlemsel Jiletli Tel Özellikleri
Yükseklik
45cm - 60cm - 90cm
Çekirdek Tel
Ø2,5mm - 120gr/m2
Kopma Mukavemeti
1600 N/m2
Jilet Saç Kalınlığı
0,50mm
Kaplama
Galvaniz veya 304 Kalite Paslanmaz
Paketleme
30-50 Mt
Ürün Resimleri
Düzlemsel Jiletli Tel Düzlemsel Jiletli Tel Düzlemsel Jiletli Tel Düzlemsel Jiletli Tel Düzlemsel Jiletli Tel Düzlemsel Jiletli Tel Düzlemsel Jiletli Tel Düzlemsel Jiletli Tel Düzlemsel Jiletli Tel

Adres

SHOWROOM: Taşdelen Mah. Sırrı Çelik Blv. No:10-E ÇEKMEKÖY/İSTANBUL FABRİKA-SHOWROOM :1200 Sok No: 6.7 Ostim/YENİMAHALLE/ANKARA

AnkaraPanelCit.com
© 2021