ÇUBUK BETON DİREK ÇEŞİTLERİ
Beton Direk çeşitleri

Beton Direk çeşitleri Hakkında Bilgiler

Yapım Gereçlerine Bakımından Sıralanan Direkler Hangileridir?

Direkler; demir direkler, beton direk fiyatları ve ağaç direkler olmak üzere genellikle 3 farklı şekilde karşımıza çıkmaktadır.

1.) Demir Direkler: Enerjinin aktarılması ve dağıtımında kullanılan direkler olup alçak gerilimde de kullanılabilmektedirler.

2.) Ağaç Direkler: Çürüme ihtimalleri bulunduğundan ve hava şartlarından çok fazla etkilendiklerinden dolayı daha az tercih edilmektedirler.

3.) Beton Direkler: Hava koşullarından etkilenmemeleri nedeniyle kendilerine geniş kullanım alanı bulmaktadırlar. Sanayi bölgelerindeki zararlı buhar ve gazlardan daha az etkilenmektedirler.

Kullanım bakımından birçok avantaj sağlaması nedeniyle en çok tercih edilen direk çeşidi ise beton direklerdir.

Beton Direklerinin Özellikleri Nelerdir?

– Beton direkler; tel örgü sistemlerinde kullanılmakta olup, su, çimento ve içerisine eklenen çeşitli maddelerle yapılmaktadırlar.

– Sağlamlılık açısından yüksek dayanıklılıkta ve yüksek sağlamlıkta gereçler tercih edilmesi son derece önemlidir.

– Beton direklerin yapımında, isteğe bağlı olarak çelik tel yerine çelik çubuklar da tercih edilebilir.

– Beton direkler, demir direklere oranla dayanıklılık açısından, fiyat açısından ve daha birçok açıdan avantaj sağlamaktadır..

– Beton direkler, demir direklere göre daha dayanıklı ve daha uzun ömürlü olduklarından sıklıkla tercih edilmektedir.

– Beton direklerin, diğer direk çeşitlerine göre daha uygun fiyatlı olduğunu söylemek mümkündür.

Beton Direkler Çoğunlukla Nerelerde Kullanılmaktadır?

Beton direkler genellikle askeri bölgenin sınırlarını belirtmek için kullanılmaktadır. Askeri bölgeleri sınırlandırmakla birlikte, farklı kullanım alanları da vardır. Örneğin: Özel mülklerin güvenliğini sağlamak için de beton direkleri tercih edilmektedir. Beton direklerinin koruma amaçlı kullanılması sebebiyle, arazilerin etrafının çevrilmesinde de görmek mümkündür. Bununla birlikte; evinizi, arsanızı veya fabrikanızı güvence altına almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Beton Direk Çeşitleri Nelerdir? Beton Direk Yapımında Kullanılan Malzemeler Hangileridir?

Beton direklerin ve Panel tel çit direkleri kolay kullanılması sayesinde istenilen direkler kolaylıkla yapılabilmektedir. Beton direkler; boyutlarına, sayılarına ve üzerinde kullanılacak olan telin özelliğine göre çeşitlilik göstermektedir. Beton direklerin üzerinde kullanılacak olan telin aralıkları, fiyat değikliğine neden olmaktadır. Aynı şekilde beton direklerinin yapımında pvc madde ya da galvanic kullanılması fiyat konusunda farklılık sağlamaktadır.

Beton Direk Tercih Ederken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Beton direkler yapılırken kullanılan telin yüksek dayanıklılıkta ve uzun ömürlü olmasına dikkat edilmektedir. Beton direk tercih ederken ürün-fiyat karşılaştırmasına ve sağlam olmalarına dikkat edilmelidir. Çok düşük fiyatlı ürünlerin kalitesinin de düşük olabileceği ihtimali unutulmamalıdır. Firmamızdan tercih edilen beton direkleri, ürün- fiyat karşılaşmasında ve dayanıklılıkta talebinizi karşılar niteliktedir. Kaliteli işçilik beton direklerin tercihinde önemlidir ve biz buna dikkat etmekteyiz.

BETON DİREK ÖLÇÜLERİ

YÜKSEKLİK DÜZ/EĞRİ TEPE BOYUN DİP AĞIRLIK
2 .00 MT DÜZ 8 - 8 - 8 -12 40 KG
2,40 MT EĞRİ 8,50 -7 9 -7 9,50 -11,50 42 KG
2,50 MT EĞRİ 8 - 8,50 8 - 8,50 9,50 - 13 49 KG
3,00 MT EĞRİ (NATO) 10 - 10  11 - 11  14 - 20 115 KG
3,15 MT EĞRİ (NATO) 10 - 10 10 - 12 12 - 20 120 KG
3,40 MT EĞRİ (NATO) 11- 10  11 - 10  14 - 20 135 K
Ürün Resimleri
Beton Direk çeşitleri Beton Direk çeşitleri Beton Direk çeşitleri Beton Direk çeşitleri Beton Direk çeşitleri Beton Direk çeşitleri Beton Direk çeşitleri Beton Direk çeşitleri Beton Direk çeşitleri

Adres

SHOWROOM: Taşdelen Mah. Sırrı Çelik Blv. No:10-E ÇEKMEKÖY/İSTANBUL FABRİKA-SHOWROOM :1200 Sok No: 6.7 Ostim/YENİMAHALLE/ANKARA

AnkaraPanelCit.com
© 2021